Bodo-Prolast Üretim Teknolojileri

layout styles

HAMUR KARIŞIMI

BODO PROLAST Profil ve Lastik San.Tic. A.Ş hamur karışım tasarım ve üretimini 50 yılı aşkın tecrübesiyle beraber temiz, yalın ve çağdaş üretim prensibiyle kendi bünyesinde üreten Bodo-Prolast Profil Lastik SAN. TİC. A.Ş, müşterilerin ihtiyaçlarına kısa sürede çözümler üretebilmektedir.

Laboratuvarı’nda dünyada lider konumda olan tedarikçelerden sağlanan hammaddelerin kalite kontrol testlerinin yanında, karışım ve ürün üzerinden yapılan yapısal testler ile tam kontrollü izlenebilir lastik karışımı üretimi sağlanmaktadır.

AR-GE çalışmaları ve geliştirilen karışım tasarımları doğrultusunda üstün mekanik değerler ve yüzey kalitesinde ürünlerimizle müşteri gerekliliklerine uygun çözümler sunabilmekteyiz.


layout styles

KALIP TASARIM / DONANIM

BODO PROLAST Profil ve Lastik San.Tic. A.Ş müşteri ihtiyaçları doğrultusunda tüm kalıp, aparat ve üretime yardımcı özel donanımları kendi bünyesinde tasarlayıp üretme kabiliyetine sahiptir. Bu sayede müşterilerimizden gelen taleplere oldukça hızlı geri dönüşler sağlanabilmektedir.

Bütün üretim birimlerimizde oluşan tecrübe ile, ürün ve üretim sürecimizi geliştirme ve hatasızlaştırma amacıyla çalışmalar yapılmaktadır. Bilgisayar ortamında yapılan mekanik mühendislik ve akışkanlık analizleri doğrultusunda oluşturulan kalıp, aparat tasarımlarımız ve ürün geliştirme projelerimizle taleplere en etkili ve uygun geri dönüşleri sağlayabilmekteyiz.


layout styles

EKSTRÜZYON

BODO PROLAST Profil ve Lastik San.Tic. A.Ş farklı sertlik ve yoğunluklardan oluşan EPDM karışım çeşitlerini, bünyesindeki kesintisiz ekstrüzyon hatlarında, müşteri talepleri doğrultusunda üretmekteyiz.


layout styles

OTOKLAV

BODO PROLAST Profil ve Lastik San.Tic. A.Ş formu gereği sıcak tünelde vulkanize edilemeyen hamurlar 7-11 bar (165-200 derece)' da altlık ve tavalarda vulkanize edilir

Maçalı hortumlarda çiğ olarak çekilip hortum otoklavında vulkanizasyonu yapılırak istenilen formuna getirilmektedir.


layout styles

PRES

BODO PROLAST Profil ve Lastik San.Tic. A.Ş bünyemizde bulunan pnömatik,hidrolik,enjeksiyon,hortum enjeksiyon ve alınkaynak presleriyle ürünlere birleştirme (kaynak) işlemi yapılmaktadır.

layout styles

SİLİKON HATTI(DİKEY-YATAY)

BODO PROLAST Profil ve Lastik San.Tic. A.Ş raylı taşıma sistemlerinde ,hızlı trenlerde ve inşaat sektöründe ihtiyaç olan yüksek performanslı olan slikon imalatı, firmamızda dikey ve yatay slikon extrüzyon hatlarında yapılmaktadır.

By Design S.B.K

TUZ BANYOSU HATTI

Güncelleniyor...